Koruyucu Ve Uyarıcı Malzemeler

Yangından Koruyucu Ve Uyarıcı Malzemeler - YSC Yangın

İş ve yaşam alanlarında çıkan yangınların büyük bir bölümü ihmalden kaynaklanır. Yangının söndürülebilecekken büyümesinin ya da can ve mal kaybının yaşanmasının sebebi ise koruyucu malzemeler kullanmamakla ilgilidir. Yangın müdahale ekipleri, kişileri bu konuda uyararak tüm tedbirlerin alınması gerektiğini belirtmektedir. Koruyucu ve uyarıcı malzemeler, yangınların çıkmasını önlemede etkili, çıkan yangını güvenle söndürmede ise başarılı performans gösterir. 

Yangından koruyucu ve uyarıcı malzemeler, yangının çıkmamasına yönelik tedbirleri kapsar. Uyarıcı malzemeler sesli ve görsel uyarılarla yangın alarmı oluşturur, yapıdaki kişilerin güvenli alana geçmesi için işaret verir. Yangın koruyucu malzemeler ise müdahaleyi kolaylaştırır, söndürme işlemini hızlandırır, yangının yayılmasını engeller. Elbette tüm bu malzemeler kullanılıyorsa faydalı sonuçlar alınabilir. Yangın koruyucu ve uyarıcı malzemeler nelerdir, inceleyelim. İşte detaylar; 

Tepe lambaları

Yangın tepe lambası, itfaiye araçlarında yangın aracı olduğunu belirten unsurlardan biridir. Yangına müdahale etmekle görevli her araç bu lambalardan kullanarak trafikte geçiş üstünlüğü elde eder. Tepe lambalarının sensörlü olanları ise dumanı algılayarak yanıp sönmeye başlayarak yangını işaret eder. 

Siren ve kornalar

Yangın sireni ve kornalar, yangın alarm sisteminin demirbaşı sayılır. Yangın sireni ya da yangın kornası, yapılarda ortaya çıkan yangınlarda yapıdaki insanları uyarmak amacıyla çalmaya başlar. Yangın siren ve kornaları çok güçlü bir sese sahiptir. Çaldığı zaman binadakiler ve çevredekiler bir alarm çaldığını algılayabilir. Yangın çıktığını duyuran siren ve kornalar, bina tahliyesini kolaylaştırır, erken müdahale avantajı sağlar. 

Yalıtım donanımları

Ses ve ısı izolasyonu gibi yangın yalıtımı da yapıların kalitesini, güvenliğini artıran uygulamalardandır. Yangın yalıtım sistemleri ile can ve mal kaybı minimize edilir, yapının güvenliği koruma altına alınır. Yapının iç ve dış kısmına yapılabilen yalıtım, ısının soğutulmasına, binanın tahliye edilmesine kolaylık sağlar. 

Otomatik bariyer sistemleri

Yangın esnasında insan ve bina güvenliğini sağlamak amacıyla otomatik bariyer sistemleri kullanılır. Bu sistemler, merkezi sistemle çalışır ve gönderilen sinyalle açılıp kapatılabilir. Yangın çıktığında bu tarz bir kapının olması alevlerin yayılmasını önler, insan tahliyesini kolaylaştırır. 

Güvenlik sprinkleri 

Yangın güvenlik sprinkler sistemi, otomatik söndürme ve yangını kontrol altına alma amacı taşıyan pratik bir sistemdir. Sprinkler, yağmurlama yöntemi ile yangına müdahale eder, alevlerin yayılmasını önler.

Koruyucu ve Uyarıcı Malzemelerin Özellikleri - YSC Yangın

Koruyucu ve Uyarıcı Malzemelerin Özellikleri

Yangından koruyucu ve uyarıcı malzemelerin temel amacı yangının çıkmamasını sağlamak, çıktığında ise kontrol altına alma gücü vermektir. Peki, koruyucu ve uyarıcı malzemelerin temel özellikleri nelerdir? İşte detaylar;

  • Koruyucu yangın sistemleri sensörlü çalışma özelliğine sahiptir. Sesli, görsel uyarılarla yangın tehlikesini haberdar eder ve çok hızlı müdahale imkânı sağlar.
  • Yangın alarmları, yüksek ses gücüyle çalışır. Alarm genellikle duman sensörü ile ya da birinin manuel şekilde basmasıyla çalışır. Böylelikle koruyucu rol üstlenir, bina tahliyesinin hızla yapılmasını sağlar.
  • Yangın yalıtımı zahmetsiz bir koruyuculuk sağlar. Bir kez yapılması yeterlidir, yangın çıktığında alevlerin ısısını kontrol eder ve binanın boşaltılmasında etkili rol oynar. 
  • Koruyucu ve uyarıcı malzemeler, gelişmiş tasarımlara ve işlevsel özelliklere sahiptir. 

Yangından Koruyucu ve Uyarıcı Malzemelerin Fiyatları

Yangın gibi her an çıkabilecek bir tehlikeye karşı önlemler almak, yangının korkulu rüya olmasını önlemektedir. Uyarıcı alarmlar, sensörlü söndürme kitleri, güvenlik ekipmanları, söndürme araçları ile yangın riskini kontrol edebilmek mümkündür. Firmamız, uygun koruyucu ve uyarıcı malzeme fiyatları ile her alanda üstün korumanın sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Yaşam alanınız ya da iş yeriniz için yangından koruyucu ve uyarıcı ekipmanlara ihtiyaç duyduğunuzda bizimle iletişime geçebilir, uygun fiyat avantajıyla keyifli alışverişler yapabilirsiniz.  

Yangın Yalıtımı Donanımları - YSC Yangın

Kalite Standartları

Markalar

Bizi Takip Edin

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. 
YSC Yangın Söndürme Cihazları ve Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik

E-Bülten

  • Mimar Sinan Cad. Velibaba San. Sitesi B1 Blok No:8 Kurtköy-Pendik-İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.