FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri (Çalışma Prensibi ve Fiyat)

Gazlı Söndürme Sistemleri içeriğindeki gazın türüne göre adlandırılmaktadır. FE25 veya FM200 gibi söndürücü ajanın ismini alan söndürme sistemleri birçok iş alanında etkili seviyede kullanılmaktadır. HFC 125 Pentafluoroetan kimyasal gazının piyasa adı olan FE25, yangınla başarılı şekilde mücadele edilmesine imkan tanırken, güneşten gelen mor ötesi ışınları tutan ozon tabakasına da diğer gazlar gibi zarar vermemektedir. Otomatik sistem içine entegre edildiğinde algılamayı takiben 8-10 saniye arasında alevlerin üzerine püskürtülme hızına sahip olmaktadır.

Yangın algılama ve ihbar sistemleri ile birlikte otomatik olarak koruma amaçlı döşenen FE25 gazlı söndürme sistemleri, yangında azalan oksijeni tekrar kendi içeriği ile azaltma özelliğine sahip değildir. Yani kurtarma ve müdahale çalışmalarında gaz olmasına rağmen ortamdaki canlıların oksijen miktarına olumsuz olarak etki etmemektedir.

Kokusu ve rengi olmayan bir gaz olan FE25, olası müdahalelerden sonra mekanda kirlilik oluşturmadığı için, yangın sonrası temizlikte ekstra bir yük oluşturmamaktadır. A, B, C ve E tipi yangınlarda etkili olan FE25 gazı, D sınıfı yangınlarda önerilmemektedir.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Çalışma Prensibi

Profesyonel bir projelendirmeden sonra aynı uzmanlıkta montaj ve devreye alma işlemleri, alanında yetkin ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Tüm olası problemlere anında müdahale edilerek bakım ve tamirat işleri yapılmaktadır. Yangından korunmada saniyelerin bile önemli olduğu bir sektörde, işin gereklerini son sürat yerine getirmek etik bir alışkanlık olarak yerleşmiştir.

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Çalışma Prensibi

FE25 gazlı söndürme sistemleri çalışma prensibi mühendislik biliminden faydalanılarak düzenlenmektedir. Projelendirme safhasından sonra otomatik olarak monte edilen ve yangında algılama-ihbar aşamasından hemen sonra saniyeler içerisinde müdahaleye başlayan bir prensibe sahiptir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi D sınıfı olmayan yangın türlerinde çok etkilidir. Plastik sektörü, kauçuk, selüloz, ağaç endüstrisi, kömür ocakları ve işleme tesisleri, tekstil çalışma alanı, mazot-benzin depolama tesisleri, boya, tiner, alkol, parafin kullanılan sanayiler, metan, hidrojen, lpg ve doğalgaz işleme, nakil ve depolama tesisleri ile elektrik sanayisinde FE25 gazlı söndürme sistemleri başarılı şekilde etkin olmaktadır.

Özellikleri incelendiğinde ortamdaki oksijeni azaltmaması olumlu bir yön olarak değerlendirilebilir. Diğer taraftan ortamda yangından ötürü oluşmuş duman ve yanan malzemelerden ortaya çıkan zehirli gazların olabileceği de yadsınmamalıdır. Böyle durumlarda tüm yangın türlerinde olduğu gibi müdahale anında personelin kesinlikle yangın koruyucu ekipmanlarını giymesi ve özellikle maske takması hayati önem taşımaktadır. Her ne kadar FE25 gazının oksijeni azaltma etkisi olmasa da, yangınların doğal prosesinde her duruma karşı hazırlıklı olunmalıdır.

Tamamen bilimsel ve teknik alt yapı ile üretilen ve sistemsel gereksinimleri tamamıyla karşılanan FE25 gazlı söndürme sistemleri, düzenli bakımları yapılarak daima hazır tutulmalıdır. Projeden, üretime, montajdan devreye almaya, arıza tespitinden düzenli bakımına ve yeniden dolumuna kadar ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetler firmamız garantisi ve güvencesiyle sunulmaktadır.

FM25 Gazlı Söndürme Sistemleri (Çalışma Prensibi ve Fiyat)

FE25 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatı

Maliyet olarak bakım ve yeniden dolum masrafları korunan alanın ekonomik değeri ile kıyaslanamaz. Bu haliyle birçok sektörün gözdesi olan FE25 gazlı sistemleri, çalışma prensibi olarak da beğenilmektedir. Montajından sonra devreye alma işleminden önce tatbik edilmesi önemlidir. Düzenli bakımı yapıldığı sürece çalışma prensibi dakik olarak işlemektedir.

FE25 gazlı söndürme sistemleri fiyatı konusunda firma ile görüşülerek teklif alınması daha sağlıklı olacaktır. Korunacak alanın büyüklüğü, istenen ek özellikler ve doğal olarak yapılacak etüt çalışması ile ortaya değerlendirilebilecek bir teklif çıkmaktadır. Afaki olarak fiyat belirlenmesi zor olduğu için görüşmelerinizde bu hususlara dikkat etmenizi öneririz. Sağlıklı bir çalışma için tüm kriterlerin göz önüne alınması ve nihai sonucun bu değerlendirmelerden sonra ortaya konulması mühimdir.

Kalite Standartları

Markalar

Bizi Takip Edin

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. 
YSC Yangın Söndürme Cihazları ve Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik

E-Bülten

  • Mimar Sinan Cad. Velibaba San. Sitesi B1 Blok No:8 Kurtköy-Pendik-İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.