Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Çok yoğun şekilde kullanılan ve büyük yapılarda büyük kitlelere hizmet sunan mutfakların, herhangi bir yangın tehlikesinde binanın tüm dahili bölümlerini tehdit ettiği görülmektedir. Davlumbaz söndürme sistemleri nedir sorusu işte bu gerçeklikle karşı karşıya kalma riski olan tüm yapıların yöneticilerini ve temsilcilerini ilgilendirmektedir. Mutfakta küçük bir tutuşma ile başlayıp tüm binayı esir alabilen yangınların, henüz başlangıç merhalesinde kontrol altına alınması, oluşabilecek maddi hasarlar ile can kayıplarını önlemek adına önemli bir müdahale yöntemi olacaktır.

Bu yüzden Davlumbaz Söndürme Sistemleri tercih edilmekte, küçük çaplı yangının büyümesinin önüne geçilmektedir. Muazzam bir algılayıcı birime sahip olan bu söndürme sistemlerinin, olağan dışı bir harlama durumunu anında fark etmesi ve müdahale için saniyeler içinde hazır olması, bu birimde çalışan insanların da en büyük güvencelerinden biri olmaktadır.

Böylece hem çalışanların sağlığı için hem de büyük yatırımların korunması adına, özellikle mutfaklarda ve bağlı iç birimlerinde davlumbaz söndürme sistemlerinin kullanılması, sonradan oluşabilecek büyük zararların önüne geçilmesi adına mühim bir karar olmaktadır. Kimsenin başına gelmesini istemediğimiz bir afet olan yangınlar konusunda önceden önlemlerin alınması iş güvenliği ve işçi sağlığı açısından da gereklidir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otomatik, hızlı ve etkili bir söndürme sunan davlumbaz söndürme sistemleri nasıl çalışır bakalım. Yoğun bir duman ve yağ çıkışını sağlayan davlumbazlar, mutfak ile baca arasında aracı bir görev üstlenir. Pişen gıdaların ve yemeklerin yağlı dumanlarını bacaya iletmek üzere kullanılan ve otomatik bir çekme işlevini yürüten davlumbazların aşırı ısınması sonucu içlerinde çıkan yangınlar, algılayıcı bir sisteme sahip olan davlumbaz söndürme sistemleri tarafından anında müdahale ile söndürülür. Böylece yangın henüz büyümeden kontrol edilmiş olmaktadır.

http://akademigrafik.com/ysc/images/davlumbaz-sondurme-sistemleri-pendik.jpg" alt="Davlumbaz Söndürme Sistemleri Pendik" style="vertical-align: middle; max-width: 100%; height: auto; box-sizing: border-box;">

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Hesabı

Davlumbaz yangın söndürme sistemi hesabı, sisteme ait kaç yangın tüpünün otomatik çalışacak şekilde monte edileceği, sistemin tüm devre elemanlarının yerleştirilme biçimi ve kullanılacak söndürme ajanının seçimi gibi ölçütlerin, uzmanlarınca hesaplandığı bir süreci ifade etmektedir. Bu hesap ile yangın anında sağlıklı ve başarılı bir müdahalenin ilk adımları atılmış olmaktadır. Başlayan alevlenmenin bu hesap sonucunda döşenen sistem sayesinde kontrol altına alınacağı unutulmamalıdır.

Davlumbaz söndürme sistemlerinin taşıdığı işlev nedeniyle nasıl bir koruma sağladığı, ilgililerin çok iyi bildikleri bir konudur. Bu yüzden davlumbaz söndürme sistemi hesabı yaparken, işinde profesyonel ve sertifikalı uzmanlardan faydalanmak son derece gereklidir. Zaten projelendirme ve tasarım aşamalarında mühendis imzası da gerekli olduğundan, nitelikli bir çalışma yapılması kaçınılmaz olmaktadır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Teknik Şartnamesi

Mutfakları için yangın söndürme sistemine ihtiyaç duyan firmaların, holdinglerin, fabrika, hastane veya kamu kurumlarının, davlumbaz yangın söndürme sistemi teknik şartnamesi ile alım yaptıkları görülmektedir. Bu teknik şartnamede istenen sisteme ilişkin;

 • Söndürücü kimyasal sıvının niteliği
 • Söndürücü kimyasal sıvıyı içeren depolama tüpünün özellikleri
 • Aktivasyon vanasının nitelikleri
 • Aktivasyon mekanizmasının özelliği
 • Elektrik, gaz kesme ve fan kapatma anahtarının taşıması gereken özellikler
 • Söndürme sıvı boşaltma hattında kullanılacaklar
 • Püskürtme nozullarının hangi malzemeden yapılacağı
 • Manuel aktivasyon vanasının bağlanma şekli
 • Algılama hattı ve eriyebilir dedektörlerin nitelikleri
 • Hidrolik hesapta göz önüne alınacaklar
 • Belge, sertifika ve kullanma kılavuzu
 • Eğitim, garanti, servis ve yedek parça gibi maddeler yer almaktadır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Fiyat

Okullarda, hastanelerde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, tatil köylerinde, otellerde ve restaurantlarda kullanılan davlumbaz yangın söndürme sistemi fiyat konusunda, uzaktan erişim yöntemi ile neticeye varmak imkansızdır. Profesyonel bir projelendirme safhasını da içerecek olan sistem tasarımı ile ilgili fiyatlandırma için firmamız ile bağlantı kurmanız çok önemlidir. Etüt çalışması ve kullanılacak malzemeler ile ilgili görüşmelerin yapılmasını müteakip, gerekli fiyatlandırma çalışması ve ödeme koşulları müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Kaliteli malzemelerin en üst düzey standartlarda üretilmiş şekilde kullanılması ile birlikte son derece güvenli bir davlumbaz söndürme sistemine sahip olacaksınız. Bu yüzden mekanınızın yangından korunması için hem müşterilerimizin hem de firmamızın belirli ulusal ve uluslar arası standartlara uyması gerektiği aşikardır. Bu standartların oluşturacağı fiyatlar ise piyasa ve iş yaşamı koşullarına adapte olacak şekilde uyarlanmaktadır.

Kalite Standartları

Markalar

Bizi Takip Edin

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. 
YSC Yangın Söndürme Cihazları ve Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik

E-Bülten

 • Mimar Sinan Cad. Velibaba San. Sitesi B1 Blok No:8 Kurtköy-Pendik-İstanbul

 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.