Mutfak Davlumbaz Sistemleri Nasıl Çalışır?

Başladığı anda kontrol altına alınmadığı zaman önce mutfağı, ardından bacayı ve binanın diğer bölümlerini, içinde yaşayan ve bulunan canlılar ile birlikte tehdit eden mutfak yangınlarını önlemenin en iyi yolu mutfak davlumbaz yangın söndürme sistemleridir. Mutfak kısmında çalışan herkesin, her zaman pür dikkat olamayacağını var sayarsak, önleyici tedbirlerin önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden mutfak davlumbaz sistemleri nasıl çalışır hakkında her mutfak personelinin eğitimden geçirilmesi ve yangın anındaki davranış örüntülerinin tatbik edilmesi mühimdir.

Yangın ile ilgili yapı yönetmeliklerinde zorunlu tutulan davlumbaz söndürme sistemleri, zaman zaman yapı denetimcileri, yerel yönetimler ve itfaiye birimleri tarafından uygunluk denetiminden geçirilmektedir. Davlumbaz söndürme sistemi olmadan mutfak oluşturmanız yasal olarak mümkün değildir. Ateşin bütün harıyla kullanıldığı mutfakların yangın konusunda önlem alınarak kullanılmaya devam etmesi, hayati önem taşımaktadır.

Mutfak Davlumbaz Sistemleri Nasıl Çalışır?

Mutfak davlumbaz sistemlerinin nasıl çalıştığı ile ilgili temel sistemsel özellikler tamam olduktan sonra, bacalarda ateşlenmenin algılanması ile birlikte ihbar sisteminin söndürme mekanizmasını devreye soktuğu bir çalışma prensibi söz konusu olmaktadır. Bacalardaki kurumların tutuşması, bacaların çeşitli yerlerine konuşlandırılmış söndürme mekanizmasının hemen başlamasına neden olmaktadır. Mutfakta davlumbazın alt kısmında veya ocağın üstünde meydana gelen tutuşmaları ise aynı söndürme sisteminin alt katmanı söndürmektedir.

Mutfak Davlumbaz Fiyatları

Mutfak davlumbaz fiyatları konusunda, ölçekler, montaj alanı, projelendirilecek sistem ve müşteri taleplerine göre farklı kriterler söz konusu olabilmektedir. Genel olarak firmaların deneyiminden faydalanarak profesyonel bir sistem sahibi olabilirsiniz. Yüksek standartlarda üretilen davlumbaz söndürme sistemlerinin yangından koruma niteliğinin yüksek olduğunu da söylemeliyiz. Bacaları ve mutfakları etkin bir şekilde koruma özelliğine sahip olan davlumbaz söndürme sistemleri, firmamız tarafından en uygun şekilde monte edilmektedir.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri Çalıştırma

Isı ile birlikte algılama sistemlerinin harekete geçirdiği söndürme mekanizmasının, periyodik bakımının yapılıp düzenli şekilde dolumu kontrol edildiğinde, büyük tehlikeleri bertaraf ettiği, deneylerle kanıtlanmış bir gerçektir. Sıvıların ve kızgın yağların söndürülmesinde etkin olan söndürücülerin kullanıldığı bu sistemler, hızlı etki etmesi açısından son derece işlevseldir. Yangın anında bu hızın ne kadar can kurtardığı görülebilmektedir.

Paslanmayan boruların kullanıldığı sistemin mühendislik aşamasında tüm ön kontrolleri yapılmakta, test sürecinin ardından devreye alma işlemi gerçekleştirilmiştir. TSE standartlarının ötesinde uluslar arası standartlara da uygun olan ve kalite ödüllerine sahip olan davlumbaz söndürme sistemleri, ülkemizde otellerde, restoranlarda, büyük alışveriş merkezlerinde ve mutfak birimlerinde eleman çalıştıran tüm büyük ölçekli işyerlerinde bulundurulmak zorundadır.

Mutfak Davlumbaz Baca Sistemleri

Mutfak davlumbaz baca sistemleri, yangınlarda önleyici niteliği ile kurumların tutuşması anında faaliyete başlayarak söndürme işlevini yerine getirir. Bacaların uzun şekilde tüm bina boyunca yükselmesi, ateşlenmesi halinde birçok bölgenin ve katın tehlike altına girmesi anlamına gelecektir. Sadece mutfaktan kaynaklanan bir yangının bütün binayı yakma ihtimali, söz konusu zararın yol açacağı telafisiz sonuçlara gebe olabilir. Bu riskleri yaşamamak, tehlikelere yol açmamak için, en kaliteli davlumbaz söndürme sistemlerine sahip olmalısınız. Davlumbazların bu koruyucu özellikleri birçok işletmeyi yangından koruyabilmektedir.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri Çalışma Yöntemleri

Yangın söndürme firmalarının en dikkat ettiği konuların başında gelen davlumbaz sistemleri, hiçbir detay atlanmadan üretilmelidir. Montajı ve devreye alması da hatasız şekilde yapılarak, düzenli bakım zamanlarında eksiklikleri tespit edilmelidir. Yapacağınız sözleşme ile etüt ve projelendirme safhasından başlamak üzere montaj ve devreye alma işlemine kadar tüm süreçlerde profesyonel yönetilen bir üretimin çözüm ortaklarından biri olabilirsiniz.

Davlumbaz söndürme sistemlerinin çalışma prensibine hakim olarak, olası yangınları nasıl söndüreceğini, firmaların verdiği eğitimler ile anlayabilirsiniz.

Yangın Söndürme Bilgi Bloğu

Kalite Standartları

Markalar

Bizi Takip Edin

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. 
YSC Yangın Söndürme Cihazları ve Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik

E-Bülten

  • Mimar Sinan Cad. Velibaba San. Sitesi B1 Blok No:8 Kurtköy-Pendik-İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.