Yangın Solunum Cihazı

Yangınlar ansızın biçimde gerek insanlardan kaynaklı gerekse de çeşitli dış faktörlerden dolayı ortaya çıkarak birçok felakete yol açabilecek kadar da büyük etki yaratabilecek durumdur. Bu anlamda yangın anlarından yangın solunum cihazı da mutlaka kullanılması gereken ürünler arasındadır. Yangın solunum cihazı özellikle de oksijen oranının çok az seviyede olduğu yangın ortamlarından insanların daha rahat ve hızlı nefes alışverişi yapmalarını sağlamak ve bir anlamda zehirlenmelerini önlemek için de kullanılmakta olan cihazlar arasında yer almaktadır.

Yangın solunum cihazlarının mutlaka yangın dolaplarında yer alması gerekmektedir. İnsanların yangın anlarında hayata tutunmalarını sağlayan yangın solunum cihazlarını doğru biçimde kullanmak da önemlidir. Yangın durumu olan yerlerde yoğun dumanların olması ve ortamdaki oksijen oranının çok aşağı seviyelerde olması insanların zehirlenme durumlarına da yol açabilir.

Yangın Solunum Cihazı

Yangına müdahale edecek olan personellerin mutlaka kullanması gereken yangın solunum cihazları belirttiğimiz üzere yangın dolaplarının içinde yer almalı ve doğru kullanım ile birlikte de yangın esnasında kullanılarak gerekli oksijenin alınması sağlanmalıdır.

Yangın Solunum Cihazı Fiyatı

Yangın solunum cihazı fiyatı bu ürüne sahip olmak isteyen kişilerin en çok dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Yangınlar büyüklüklerine, şiddetlerine göre çeşitli gruplandırmalara dayandırılabilir. Bu anlamda yangınlarda ortaya çıkan ve insanları ciddi anlamda rahatsız eden dumanlar karşısında kişilerin mutlaka yansın solunum cihazlarını edinmesi gerekmektedir.

İnsanların hayatını kurtarabilecek kadar büyük etkiye sahip yangın solunum cihazı fiyatı da yine satıldığı kuruma, firmaya ve cihazın kapsadığı özelliklere göre de değişiklik göstermektedir. Bütçenize en uygun ve aynı zamanda kaliteli yangın solunum cihazlarını elde ederek sizler de yine büyük felaketlere karşı büyük önlemler de alabilirsiniz.

Yangın Solunum Cihazı Fiyat

Temiz Hava Solunum Cihazı Kullanımı

Çok zor olmayan temiz hava solunum cihazı kullanımı bu alanda uğraşan herkesin yapabileceği bir düzeydedir. Bununla birlikte doğru kullanım için kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar da bulunmaktadır. Ortalama bir insan herhangi bir ortamdaki oksijeni solumadan en fazla 4 dakika durabilir. Bu bilginin de farkında olarak kişinin temiz hava solunum cihazını kullanırken düzenli biçimde nefes alıp verme işlemini de teknik anlamda bilmesi gerekmektedir. Yangından dolayı o heyecan ya da strese kapılıp nefes tutma ya da çok ağır biçimde nefes alışverişi yapmak kişinin yaşam fonksiyonlarını riske sokacağı gibi çeşitli felaketlerle karşılaşmasına da sebep olabilir.

Temiz hava solunum cihazından çıkmakta olan hava belirli kriterler kapsamında basıncın kademe kademe biçimde azaltılarak solunum yollarına ulaştırılması sağlanmaktadır.

Cihazın vanası açıldığı anda 200 ya da 300 bar basınç etkisiyle sıkıştırılan hava organizmaya ulaşmadan solunum cihazı sistemi üzerinde 6 ila 9 bar basınca düştüğü de gözlemlenmektedir. Temiz havanın bu cihaz üzerinden alınması için sadece solunum cihazının iyi biçimde çalışması yetmemektedir. Aynı zamanda kişinin de düzenli biçimde soluk alıp vererek solunumda kendine destek olması gerekmektedir.

Yangın Solunum Cihazı YSC

Temiz Hava Solunum Cihazı Özellikleri

İnsanların yangın anlarında daha rahat nefes alışverişi yapmasına olanak sağlayan temiz hava solunum cihazı özellikleri ele alındığında sırt kısmında taşınmasını kolaylaştıran sırtlık, vücut tarafından denge sağlanmasını amaçlayan taşıma bagajı ve uyarı veren bir sistem olan taşıma çerçevesi gibi üç ana kısımdan oluşmaktadır. Bu üç ana kısmı destekleyen bir diğer kriter ise maskedir.

Kirli havanın ağza, buruna gelmesini önleyecek olan maske ile birlikte temiz hava solunum cihazı tarafında temiz havanın alınması amaçlanmaktadır. Temiz hava solunum cihazının büyük yangın felaketlerinde kullanılması ile birlikte kişiler daha rahat nefes de almaktadır.

Yangın Söndürme Bilgi Bloğu

Kalite Standartları

Markalar

Bizi Takip Edin

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. 
YSC Yangın Söndürme Cihazları ve Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik

E-Bülten

  • Mimar Sinan Cad. Velibaba San. Sitesi B1 Blok No:8 Kurtköy-Pendik-İstanbul

  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.